İŞ GÜCÜ PLANLAMA

Göknur Gıda A.Ş.‘nin en önemli kaynaklarının başında gelen değerli iş gücünü, Göknur Gıda A.Ş’nin stratejileri doğrultusunda belirlenmiş olan hedeflere yönlendirmek ve iş gücü kaynaklarını doğru ve verimli bir şekilde kullanabilmek amacıyla şirket genelinde iş gücü planlama faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Göknur Gıda A.Ş.’nin beş (5) yıllık stratejik hedeflerine uyumlu olarak yıllık iş gücü planı üretilmekte ve bu plan her yıl gözden geçirilerek revize edilmektedir. Devam etmekte olan ya da potansiyel işlerin, iş geliştirme ve araştırma faaliyetlerinin ve destek bölümlerinin ihtiyaç duyduğu bütün iş gücü öngörüleri, bilgi sistemleri uygulamasının sağlamış olduğu entegrasyon imkanları kullanılarak ilgili birimlerden temin edilmekte ve organizasyon seviyesinde iş gücü planı oluşturulmaktadır.

İş gücü planı oluşturulduktan sonra Göknur Gıda A.Ş.’nin mevcut çalışanlarının iş gücü ihtiyacını ne kadar karşılayabildiğine bakılmakta, Seçme yerleştirme süresci ve mevcut iş gücünün eksik olması ve /veya kritik yetkinliklerin gelişimi için yeterli zaman bulunamaması durumunda yeni personel istihdamı planlanmaktadır.